Медична фізика єднає континенти!

25 травня 2018 року на кафедрі біологічної фізики та медичної інформатики відбулася зустріч з Наталкою Суховерською (Natalka Suchowerska).

Наталка Суховерська навчалась в «Aston University» в Бірмінгемі, Англія та «University of Technology» Сідней, Австралія. На даний момент працює на посаді «Head of Research and Education, Department of Radiation Oncology» у клініці Chris O’Brien Lifehouse та на посаді «Associate Professor» Сіднейського університету (The University of Sydney).

Наталка Суховерська – українка за походженням, відомий у світі медичний фізик з Австралії, яка в 2016 році ввійщла до рейтингу "100 найвпливовіших жінок Австралії". Ії дослідження в університеті Сіднею та клініці Chris OBrien Lifehouse спрямовані на використання новітніх технологій і фундаментальної науки для забезпечення високоефективних методів лікування хворих на рак. Пані Наталка має поважний «патентний портфель» і неоціненний досвід у перетворенні фінансування наукових досліджень у методики клінічної практики. Ряд її досліджень також направлені на комерціалізацію продуктів для радіаційної дозиметрії.

Кафедра вперше приймала науковця такого рівня. Її цікавили напрямки роботи зі студентами та їх активна участь у заходах, які проводяться на кафедрі, у проектах, якими вони цікавляться.

Були обговорені питання щодо роботи лабораторій, в яких проводяться дослідження напрямків, які очолює пані Наталка; отриманих можливостей візуалізації проблем які можуть викликати захворювання, ще до їх клінічного прояву; використання технології 3-D принтингу; відпрацьовування методик на фантомах та перспективи впровадження нанотехнологій у подальші дослідження. Також обговорювалися питання щодо можливостей співпраці в цьому напрямку.

P1020053

P1020093