До Дня науки

15 травня 2019 року в рамках заходів до відзначення Дня науки відбулося засідання у рамках круглого столу, де студенти гуртківці з 17 групи І курсу ІІ медичного факультету під керівництвом ас. Бірюкової Т.В. розказали про забутого відомого українського вченого Миколу Пильчикова.

Багато імен українських вчених ми - українці десь чули, але не можемо згадати відносно чого стосуються ці імена, або не знаємо взагалі. Тому необхідно, щоб студентство, молодь відроджували пам’ять про внесок вчених – наших співвітчизників у всесвітню науку. Студенти ділились інформацією про видатного українського фізика, експериментатора та винахідника Миколу Дмитровича Пильчикова, якого в газетах назвали «українським Едісоном». Аналіз творчої та наукової спадщини Миколи Дмитровича – це майже 100 праць, серед яких і підручник «Курс фізики», 25 оригінальних приладів та винаходів світового значення. Його можна назвати першопрохідцем у дослідженнях атмосферної оптики, електрохімії, рентгенології, радіотехніки та інших ключових напрямках науки, що сприяють подальшому науково-технічному прогресу. Зокрема Клещук Анастасія поділилась цікавими фактами із життя Миколи Дмитровича. Пильчиков був прекрасним лектором, студенти із великим задоволенням приходили на його заняття. Микола Дмитрович приділяв багато часу студентам, при можливості допомагав їм матеріально. Кошти, які залишились після смерті Пильчикова, він ще за життя заповідав на премії студентам-технологам за кращі дипломні роботи.

Студенти із зацікавленням слухали доповіді своїх товаришів, задавали питання. Захід пройшов в дружній атмосфері.