000

Міжнародний день жінок та дівчат в науці

11 лютого щорічно, починаючи з 2016 року, за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчаток в науці (International Day of Women and Girls in Science). Передісторія появи нового свята така. 20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію "Наука, техніка і інновації в цілях розвитку", в якій визнавався рівний і повноцінний доступ жінок і дівчаток будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері.

Перше святкування Дня минуло 11 лютого 2016 року і було ознаменовано проведенням форуму на базі штаб-квартири ООН. Щорічне відзначення цього дня покликане привертати додаткову увагу до проблеми участі жінок у науковій сфері, особливо відзначати досягнення в області науки, техніки і інновацій, зроблені жінками і дівчатками.

Згадка в назві свята не тільки жінок, але і дівчаток, направлена на актуалізацію теми участі в наукових спільнотах, гуртках та інших об'єднаннях наукового профілю шкільного періоду навчання не тільки хлопчиків, але і дівчаток, чия участь у них помітно нижче.