000

27.04.2017 на кафедрі відбувся круглий стіл

 

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде…
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає…

Олена Матушок

26 квітня 1986 р. на Чорнобильській атомній станції відбулася жахлива катастрофа, в наслідок якої територія України та за її межами була забруднена радіоактивними ізотопами, такими, як цезій-137, йод-131, стронцій-90, плутоній-239 і плутоній-240. У результаті аварії велика кількість людей померла від променевої хвороби, підвищилася кількість мертвонароджених дітей і дітей із вродженими відхиленнями, а також значно зріс рівень дитячої лейкемії в заражених районах. Ці проблеми стали предметом наукових досліджень вчених України та інших країн.

27 квітня 2017 р. на кафедрі біологічної фізики та медичної інформатики був проведений захід присвячений скорботній даті аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС. Метою заходу було пригадати трагічний день, вшанувати всіх постраждалих, а також ознайомити студентів-іноземців з Чорнобильською катастрофою від якої постраждали тисячі українців. Ця трагедія не тільки забрала життя та здоров’я ліквідаторів, вона і сьогодні нагадує про себе. Ще довго ми будемо відчувати на собі наслідки трагедії...

У заході взяли участь студенти 1 і 2 курсів напрямку «Медицина» та викладачі кафедри. Студенти Ротар І., Панченко О., Кирижак О., Декет М. (2 курс 16 група), Антонійчук В. (2 курс 19 група), Огонюк О., Латюк Д., Дуфинець К., Кіш Д. (2 курс 22 група) під керівництвом старшого викладача кафедри Григоришина П.М. підготували презентації та короткі доповіді про Чорнобильську АЕС та причини аварії, хронологія вибуху, екологічні наслідки аварії, зону відчуження сьогодні, типи ізотопів, територію після забруднення, дію іонізуючого випромінювання на клітини, віддалену дії іонізуючого випромінювання, хромосомну патологію, вплив чорнобиля на здоров’я людей, статистику захворювань після чорнобиля, методи лікування та ін. Студенти 2 курсу 44 групи Сінгх Ятхарат Ємен, Гупта Мансі Парешбхаі, Сушіл Навамі та студент 55 групи Аюш Сінгх, під керівництвом асистента Гуцул О.В. підготували цікаві презентації в яких розглянули фактори, які спричинили аварію та її слідки.

Такі аварії, як у Чорнобилі, не повинні ніколи повторюватися знову, оскільки існування мільйонів людей може бути під загрозою. Головною умовою безпечного обслуговування ядерних енергетичних станцій є належна робота та достатній технічний рівень знань кожного інженера та працівника.