Міжнародний день музеїв

18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.

Кілька цікавих фактів про музеї: Капітолійський Музей (Capitoline Museums), найстаріша публічна колекція мистецтв в світі, почав свою роботу в 1471 році, коли папа Сикст IV пожертвував ряд важливих для народу Рима древніх скульптур; музей Ватикану (Vatican Museums), другий найстаріший у світі музей, він почав свою історію з моменту першої публічної виставки, котра складалася так само з представлених публіці колекції скульптур, збирання якої було ініційовано Папою Юлієм II ще в 1506 році; Британський музей (British Museum) вперше був відкритий для публіки 15 січня 1759 року.

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

Прийнято вважати, що через музеї суспільство висловлює своє ставлення до історико-культурної спадщини, і з цим важко не погодитись. Збираючи і зберігаючи пам’ятки матеріальної і духовної культури, вони ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу.

З нагоди свята та з прагненням долучитися до культурної та історичної спадщини рідного краю студенти 20 групи спеціальності «Медицина» разом з куратором асистентом кафедри біологічної фізики та медичної інформатики Бірюковою Т.В. відвідали Чернівецький обласний краєзнавчий музей. Це найстаріша музейна установа Чернівецької області (у 2013 році заклад відзначив своє 150-річчя), в якій знаходиться найбільше зібрання матеріалів, які стосуються природи, археології, історії, етнографії та культури регіону (налічує понад 95 000 експонатів). З величезним зацікавленням та задоволенням студенти пройшлись залами музею з різноманітними експонатами, дізналися багато нового про рідний край.

museum