000

Студенти провели тематичну екскурсію

   Студенти 1 групи ІІ курсу стоматологічного факультету 8 листопада провели тематичну екскурсію «Чернівці наукові» (куратор Микитюк О.Ю.). Під час екскурсії вшанували пам'ять про видатних науковців, які народилися чи працювали у Чернівцях.
Було віддано шану видатному науковцю з світовим ім’ям, що народився у 1905 році в м. Чернівці, Ервіну Чаргаффу - біохіміку, що працював в Австрії, США, Франції, Німеччині, члену Національної АН США (з 1965 року). Члену Паризької АН (з 1963 року), Нідерландської королівської АН (з 1964 року), Академії натуралістів Німеччини «Леопольдіна». Ервін Чаргафф вперше одержав ДНК у чистому вигляді. Головним напрямком його наукової діяльності було вивчення хімічного складу і структури нуклеїнових кислот. Е.Чаргафф встановив правила Чаргаффа, що описують кількісні співвідношення між різними типами азотистих основ у ДНК.
Побували біля будинків, де проживали Заслужені діячі науки і техніки, доктори медицини, професори: Радзіховський Борис Леонідович, завідувач кафедри очних хвороб в 1945 – 1975 роках. та Мангейм Олександр Юхимович, завідувач кафедри травматології і ортопедії в 1945 – 1955 роках. Ці вчені зробили вагомий внесок у розвиток медичної науки на Буковині.
Наприкінці екскурсії було вшановано пам'ять Товстюка Корнія Денисовича, вченого, що працював у галузі фізики напівпровідникового матеріалознавства, доктора фізико-математичних наук, професора, члена-кореспондента Академії наук України.


Нехай живе добра пам'ять про видатних учених.

st1

st2

st3