000

Пам'яті Стівена Хокінга

 

14 березня 2018 року пішов з життя відомий англійський фізик-теоретик Стівен Хокінг, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці, зокрема теорії чорних дір, популяризатор наукових знань.

КРАЩІ ЦИТАТИ СТІВЕНА ХОКІНГА

Людина - єдина тварина, яка знає, що його чекає смерть, і єдина - що сумнівається в її остаточності.
Перспектива рано померти змусила мене зрозуміти, що життя варте того, щоб його прожити.
Ми всього лише розвинені нащадки мавп на маленькій планеті з нічим не примітною зіркою. Але у нас є шанси осягнути Всесвіт. Це і робить нас особливими.
Астрологи досить розумні, щоб робити свої прогнози настільки туманними, що їх можна віднести до будь-якого результату.
Все своє життя я був вражений тим головним питанням, з якими нам доводиться стикатися, і намагався знайти для них наукову відповідь. Можливо, тому я продав більше книг про фізику, ніж Мадонна про секс.
Там, де є життя, є надія.
Переконаний, що наука і дослідницька діяльність приносять більше задоволення, ніж заробляння грошей.
Моя справжня мрія - написати таку книгу, яка буде продаватися в кіосках в аеропорту. Але для цього, схоже, видавцеві потрібно буде помістити на обкладинку голу жінку.
Мені здається, комп'ютерні віруси варто розглядати як форму життя. Це багато що говорить про природу людини: єдина форма життя, яку ми створили на цей момент, несе тільки руйнування. Ми створюємо життя за образом і подобою своєю.
З упевненістю можу сказати, що поки ще нас не відвідали туристи з майбутнього (після вечірки для туристів з майбутнього, на яку ніхто не прийшов).
Головний ворог знання не невігластво, а ілюзія знання.
Коли мені виповнилося 12, один з моїх друзів посперечався з іншим на мішок цукерок, що з мене нічого не вийде. Не знаю, було вирішено ця суперечка і на чию користь.
Хтось сказав мені, що кожне рівняння, яке я включаю в книгу, скорочує продажу в два рази.
Блукання інтернетом настільки ж безмозка ідея, як постійне перемикання телеканалів.
Коли я чую про кота Шредінгера, моя рука тягнеться до пістолета.
Я не впевнений, що людська раса проживе ще хоча б тисячу років, якщо не знайде можливості вирватися в космос. Існує безліч сценаріїв того, як може загинути все живе на маленькій планеті. Але я оптиміст. Ми точно досягнемо зірок.
Серед всіх систем, які у нас є, найскладніші - це наші власні тіла.
Шкільна наука часто викладається в сухий і нецікавій формі. Діти вчаться механічно запам'ятовувати, щоб здати іспит, і не бачать зв'язку науки з навколишнім світом.
Я помітив, що навіть ті люди, які стверджують, що все вирішено і що з цим нічого не можна вдіяти, дивляться по сторонах, перш ніж переходити дорогу.
Життя було б дуже трагічним, якби не були таким кумедним.
Дуже важливо просто не здаватися