000

Людський мозок vs Штучний інтелект

 

"If the brain were so simple we could understand it, we would be so simple we couldn't."

--Lyall Watson

«Якщо б принципи роботи мозку були б доступні для нашого розуміння, ми були б настільки примітивними, що не зрозуміли б їх».

(Ліалл Уотсон).

Лекція

«Людський мозок vs Штучний інтелект»

25 квітня 2018 року відбулася лекція на тему «Людський мозок vs Штучний інтелект», приурочена до дня науки. Лекцію відвідали студенти різних груп 1 курсу, які зацікавлені в даному напрямку досліджень.

Лектори (Олександр Олар та Ростислав Смоленський) почергово доповідали про особливості функціонування як людського мозку так і систем штучного інтелекту. Лекція містила як представлення цікавого матеріалу, так і обговорення викладеного з присутніми. Оскільки питання, висвітлені впродовж лекції, відносяться до міждисциплінарних і дотичні до  суб’єктивних понятть моралі, психології – і тому не мають остаточної відповіді – лекція була побудована в формі диспуту, відкритої дискусії.

Лекція наповнена прикладами задач, які люди вирішують повсякчас, і викликами, що становлять вказані задачі для систем штучного інтелекту. Висвітлені задачі є, власне, задачами без остаточної відповіді – оскільки на результат їх вирішення має вплив не тільки логіка мислення, але і виховання, світогляд. Розгляд такого типу задач викликав жваве обговорення присутніми.

Були обговорені питання: «Чи може штучний інтелект зрівнятись з людським?», «Які переваги застосування нинішніх досягнень науки і техніки в людському організмі?», «Які небезпеки такого втручання в функціонування людського організму?», «Чи може штучний інтелект творити?».

Всі ці питання закликають до знеособленої оцінки досягнень науки і більше звертають увагу на те, як використовувати ці досягнення на практиці.

«Очевидно, що в той час, як наука покликана створити Рай на Землі, деякі люди використовують її здобутки для того, щоб перетворити все в Пекло»

(Герберт Гувер)

“It is obvious that while science is struggling to bring Heaven to Earth some men are using its materials in the construction of Hell.”

– Herbert Hoover