Калюш Олексій Валерійович

Доцент Калюш Олексій Валерійович, 1968-1980

Завідувач кафедрою медичної та біологічної фізики

З 1968 по 1980 р.р., доцент

Народився 30.11.1924 р. в м.Прокоп’євську Кемеровської обл. (Росія). В 1948 р. закінчив фізико-математичний факультет Сталінського державного педагогічного інституту в м.Кузнецьку.

З 1948 р. по 1951 р. навчався в аспірантурі при Київському державному університеті. Працював викладачем в Чернівецькому державному університеті, де виконав і захистив кандидатську дисертацію на тему:”Влияние плазменных эффектов на электрические и гальваномагнитные свойства металлов и полупроводников” (1966). Автор 12 наукових робіт. В 1970 р. йому присвоєно звання доцента.

Під час завідування кафедрою в ЧМІ продовжував наукові роботи по тематиці: плазменні ефекти в твердому тілі, теплопровідність напівпровідників. Під керівництвом Калюша О.В. наукові дослідження співробітників були спрямовані на вивчення рідких кристалів та їх застосування у діагностиці нервових хвороб.

Під керівництвом доцента Калюша О.В. ассистент кафедри Кримова Т.О. виконала і захистила кандидатську дисертацію на тему “Влияние анизотропии химических связей на энергетический спектр сурьмянистого кадмия” (1986 р.)

Калюш О.В. учасник Великої Вітчизняної війни, його їм’я занесено на дошку пошани Чернівецького медінституту. Нагороджений орденом Слави III ступеня, “Знак пошани”.